Bekerdromen en realistisch beleid

Afgelopen Paasweekend zagen we opnieuw hoe prachtig bekervoetbal kan zijn. En hoe bijzonder het is dat je na het winnen van de Dennenappel ineens rechtstreeks geplaatst bent voor de Europa League. Het zou zomaar onze mooie club kunnen overkomen.

Sparta en Go Ahead Eagles voeren al jaren de lijst aan van clubs met een solide en financieel verantwoord beleid. Clubs die dat minder goed of zelfs helemaal niet deden, leken tien jaar geleden nog onaantastbaar. De bomen groeiden tot in de hemel. FC Twente en FC Groningen wisten zich te herpakken, maar ADO Den Haag, Roda JC en Vitesse bivakkeren nog altijd in de verdoemenis van de Keuken Kampioen Divisie. Zonder een gezonde balans tussen uitgaven en inkomsten is het bijna onmogelijk daaruit te ontsnappen.

Sparta en Go Ahead daarentegen namen destijds het verlies, maar kozen voor realistisch beleid mét ambitie. En zie nu: beide clubs (afgezien van dit seizoen) klopten de afgelopen jaren aan bij het tafelzilver van de Eredivisie. De Eagles waren zelfs nét wat succesvoller dankzij hun stabiele koers, en verzilverden vorig seizoen hun ontwikkeling met deelname aan de voorrondes van de Conference League.

Naast het financieel stabiele beleid aan de Vetkampstraat, wisten de Eagles ook hun stadion te moderniseren en uit te breiden. Iets wat Sparta maar niet lijkt te lukken. De langetermijnvisie in het ontwikkelingsplan voor Spangen wordt als enige route gepresenteerd. Een versnelling, met een tweesporenbeleid, is een verantwoordelijkheid waar we het bestuur van Sparta op mogen aanspreken. Want de ontwikkelingen gaan simpelweg te traag. Willen we aanhaken bij het linkerrijtje en in de voetsporen van Go Ahead treden, dan zal de trots van Rotterdam-West echt moeten versnellen.

Maar belangrijker nog: het solide beleid zonder te grote financiële risico’s moet de basis blijven. Met een stadionuitbreiding, een doordacht technisch beleid met opbrengstgenererende transfers, en een uitgebalanceerde selectie, kan ook de droom van elke Spartaan werkelijkheid worden: Europees voetbal, net als de Eagles. Hoe heerlijk zou dat zijn?

Misschien wordt het tijd dat Leo Ruis, Manfred Laros en Gerard Nijkamp eens een bakkie pleur gaan drinken met Paul Bosveld, Paul Simonis en Van Dop.

Jaap uit Rotterdam

Abonneer
Abonneren op
12 Reacties
nieuwste
oudste meest gestemd
Inline Feedback
Bekijk alle reacties